Ferie zimowe na Świetlicy Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Krasnymstawie

20170206 mFerie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Juz po raz drugi nasza Świetlica zorganizowała Ferie dla 23 wychowanków w okresie od 16 stycznia do 27 stycznia 2017 roku. Dzieci miały okazję przeżyc wiele niezapomnianych chwil, pełnych radości. Zajęcia były bardzo urozmaicone. Począwszy od zabaw ruchowych, tańców integracyjnych, gier świetlicowych, planszowych, karcianych poprzez wycieczki, wyjazdy i wyjścia, a kończąc na zajęciach plastycznych, rękodzielniczych, projektowych m.in. Wykonywanie kubków, karmników. Wychowankowie spotykali się przez dziesięć dni codziennie.

W pierwszym tygodniu ferii wychowankowie odwiedzili seniorów w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie w ramach święta "Dnia Babci i Dziadka". Bardzo ciepło przywitała nas Pani Agnieszka Radczuk P.O. Kierownika Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie oraz seniorzy. Nasi wychowankowie wykonali piękną laurkę w kształcie serca oraz przygotowali wspólnie z wychowawcami krótkie przedstawienie. Wychowankowie recytowali wierszyki i śpiewali piosenki. Nastepnie wszyscy wspólnie bawili się przy akomaniamencie muzyki.

Kolejnego dnia uczestniczyliśmy wspolnie z Centrum Charytatywnym "Caritas" w Krasnymstawie w wycieczce integracyjnej do Nadleśnictwa Krasnystaw- Leśnictwo Borek. Tam Pani Monika Krysiak zorganizowała dzieciom spacer po lesie wraz z lekcją edukacyjną. Po zdobytej wiedzy na temat zasad przestrzegania bezpieczeństwa w lesie, rodzajów drzew, poznania gatunków zwierząt i ptaków , udaliśmy sie na gorace kiełbaski upieczone na ognisku przez wolontariuszy "Caritasu". Po sycącym obiedzie wspólnie pobawiliśmy sie i potanczylismy przy ognisku.

Bylismy także na pizzy w Pizzerii "Tęcza" w Krasnymstawie oraz w kinie Morskie Oko na filmie animowanym "SING".

W sobote wszyscy bawiliśmy się na zabawie choinkowej, do której wychowankowie przygotowali się poprzez udekorowanie sali balowej łańcuchami, latarenkami i balonami. Na zabawie wszyscy świetnie się bawili wraz animatorami. Oprócz tańców były konkursy, malowanie i dekorowanie masek, zabawa z chustą i tunelem animacyjnym, a także malowanie buźiek i modelowanie balonów. Radości nie było końca.

W kolejnym tygodniu ferii wychowankowie uczestniczyli w warsztatach w Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie w warsztacie poligrafii. Wychowankowie własnoręcznie narysowały projekty, które zostały następnie umieszczone na kubkach. Pani Basia opowiedziała nam o zjawisku sublimacji, dzięki któremu powstają nadruki na kubeczkach. Dzieci z zaangażowaniem i ogromnym zainteresowaniem obserwowały proces wygrzewania kubków z ich rysunkami. Doświadczenie i radość zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

Uczestniczyliśmy także w warsztatach w wykonywania karmników w warsztacie stolarskim w Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie. Nasi wychowankowie wraz ze swoimi rodzicami wspólnie wykonywali karmniki dla ptaków. Pan Krzysztof omówil w jaki sposób należy wykonać karmnik, a także przygotował potrzebny sprzęt.Rodzice wraz z dziecmi ochoczo zabrali sie do wykonania karmników dla ptaków.

Na zakończenie ferii zorganizowaliśmy wyjście do Sali Zabaw, na której wychowankowie mogli wykazać sie swoimi umiejętnościami i sprawnościa fizyczną.

Był to bardzo miły czas, spędzony w twórczy, aktywny sposób.

Bardzo dziękujemy za współpracę i zaangażowanie Centum Integracji Społecznej oraz Nadleśnictwu Krasnystaw.