Wyjazd integracyjny do Zakopanego

20170526 mW dniach 23-24.05.2017r zorganizowana została przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie wycieczka do Zakopanego dla uczestniczek grupy wsparcia wraz z dziećmi dla osób dotkniętych problemem przemocy domowej „ Razem Łatwiej ''. Celem wycieczki było oderwanie się od problemów życia codziennego oraz poznanie dorobku historyczno- kulturowego Zakopanego i okolic.
Pierwszego dnia udałyśmy się do miejscowości Sromowce Wyżne skąd rozpoczął się spływ Dunajcem do Szczawnicy, podczas spływu uczestniczki podziwiały malownicze Pieniny.


Drugiego dnia odbyłyśmy pieszą wyprawę nad Morskie Oko, największe jezioro w Tatrach. Miejsce to zawdzięcza swoją popularność niezwykłym widokom rozciągającym się na Tatry Wysokie. Drugi dzień wycieczki zakończył spacer po Krupówkach, gdzie uczestniczki poznawały rękodzieło i wyroby spożywcze lokalnej społeczności.
Trzeciego dnia wraz z przewodnikiem rozpoczęłyśmy zwiedzanie Zakopanego. Udałyśmy się do Kaplicy Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce, zaprojektowanej przez S. Witkiewicza, odwiedziłyśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i Park Fatimski na Krzeptówkach. Ostatnim punktem wycieczki i jednocześnie najbardziej oczekiwanym przez dzieci był wjazd kolejką linową na Gubałówkę, skąd podziwiałyśmy rozległą panoramę Zakopanego.
Cel wycieczki integracyjnej został zrealizowany w całości, uczestnicy wycieczki zachwyceni byli urokami Zakopanego i okolic.