V edycja Gry Miejskiej „Krasnymstawie w czasie II Wojny Światowej " zorganizowanej przez Lokalną Organizację Turystyczną "Krasnystaw- Wrota Roztocza"

3 mDnia 27 maja 2017 roku trzy drużyny z naszej Świetlicy wzięły udział w V Grze miejskiej „Krasnymstaw w czasie II Wojny Światowej" organizowanej przez Lokalną Organizację Turystyczną "Krasnystaw- Wrota Roztocza". Wszystko rozpoczęło sie o godzinie 1030 przy Dworku Starościańskim w Krasnymstawie. Drużyny wyposażone w bogatą wiedzę ruszyły w teren, aby odpowiedzieć na pytania, zagadki historyczne, rozwiązać łamigłówki i podzielenić się wiedzą na temat Krasnegostawu w okresie II Wojny Światowej. Odnajdywali miejsca na podstawie historycznych zdjęć oraz wykonali zadania zręcznościowe. Zadania były bardzo zróżnicowane pod względem trudności.


Gra miała swój finał w Krasnostawskim Domu Kultury w Krasnymstawie, gdzie nastąpiło wyłonienie zwycięzców i przyznanie nagród. Nasi wychowankowie nie zostali laureatami, ale otrzymali nagrody i upominki za uczestnictwo.
Gra mała na celu przybliżenie wychowankom nieco ukrytych, ale niezwykle fascynujących miejsc Krasnegostawu, przybliżenie historii niekoniecznie znanych. Organizatorzy pragneli udowodnić jak wielką radość może dawać poznawanie własnego miasta, odkrywanie jego tajemnic, zgłębianie jego historii.