Ognisko integracyjne z okazji Dnia Dziecka Świetlicy Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Krasnymstawie

5 mDnia 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. W Polsce i w krajach byłego bloku socjalistycznego, święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca. Dzień Dziecka został wprowadzony w 1952 roku, a jego inicjatorem była organizacja „The International Union for Protection of Childhood” działająca na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom na całym świecie. Przed rokiem 1952, Dzień Dziecka istniał już w kalendarzach niektórych krajów, między innymi w Chinach od 1926 roku. W 1953 roku do obchodów tego święta przyłączyła się Organizacja Narodów Zjednoczonych i wielu krajach święto dzieci przypada na dzień 20 listopada (obchodzone jest jako Dzień Praw Dziecka), w dniu upamiętniającym uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku. Większości z nas, święto to kojarzy się zwykle z luźniejszym dniem w szkole i całą masą prezentów. To czas radosnej zabawy, kojarzonej wszędzie i bez wyjątku z przywilejem młodego wieku.


1 czerwca dla wychowanków naszej Świetlicy zorganizowaliśmy ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek oraz grami i zabawami sportowymi. Wychowankowie namalowali ogromny plakat przedstawiający "Mój Dzień Dziecka", rozbijali piniatę pełną cukierków, bawili się z chustą animacyjną, przechodzili pod tunelem animacyjnym oraz brali udział w konkurencji sportowych.
Impreza sprawiła uczestnikom wiele radości, zabawy i satysfakcji. Wychowankowie zadowoleni i z uśmiechem na twarzach wracali do domów.