Wycieczka do Krasnobrodu

1 mW dniu 22 czerwca 2017r. uczestnicy Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie byli na wycieczce w Krasnobrodzie.
Celem wyjazdu było powitanie lata i rekreacja na świeżym powietrzu.
Z Krasnegostawu wyjechaliśmy o godz.9.30 a na miejsce dotarliśmy przed godz.11.00. Już sama podróż dostarczyła nam miłych wrażeń – oglądaliśmy widoki za oknem śpiewaliśmy i opowiadaliśmy dowcipy. Po miłej podróży, w dobrych humorach przeszliśmy do ptaszarni zobaczyliśmy ciekawe, niespotykane okazy ptactwa, a pawie zrobiły na nas największe wrażenie a następnie oglądaliśmy eksponaty w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Następnie weszliśmy do Kościoła pod wezwaniem Niepokalanej Najświętszej Panny i po krótkiej modlitwie ruszyliśmy w stronę „Kapliczki na wodzie” przy której wypływa woda słynąca z uzdrawiania. Kolejnym punktem programu był spacer z kijami nordic walking przez przepięknie pachnący las do kaplicy św. Rocha, która znajduje się w Krasnobrodzkim Parku Krajobrazowym. Tam też zjedliśmy gorący posiłek.
Dzień spędzony w Krasnobrodzie należał do bardzo udanych, możemy potwierdzić, że miejscowość jest atrakcyjna pod względem przyrodniczym, krajobrazowym i rekreacyjnym. Do domu wróciliśmy o godz.16.30, trochę zmęczeni ale bardzo zadowoleni.