Zajęcia świetlicowe, wyjście do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krasnymstawie - wizyta u fryzjera.

1 mW pewne październikowe popołudnie wraz z wychowankami ze Świetlicy wybraliśmy sie na zaproszenie Pani Anny Ziemińskiej- nauczycielki zawodu fryzjer do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krasnymstawie, aby z bliska przyjrzec sie pracy fryzjerki. Pani Ania wraz z praktykantkami przyjęły dzieci bardzo serdecznie i chętnie opowiedziały o swojej pracy. Pokazały urządzenia i przybory służące do pielęgnacji i stylizacji włosów, odpowiedziały wyczerpująco na wszystkie pytania.

Niesamowitym przeżyciem dla dzieci był fakt, iż miały możliwość obcięcia włosów, ścięcia końcówek czy ułożenia fryzury. Wychowankowie dumnie siedzieli na fotelu fryzjerskim dzielnie czekając na upragnioną fryzurę. Dziewczyny zamieniły się w piękne księżniczki z lokami, kokami. Kolejną atrakcją dla dzieci było oglądanie palety z kolorowymi pasemkami włosów, czesanie i układanie fryzur na głowach do stylizacji, a także testowanie różnorodnych suszarek i spinek.
Wyjście było niezapomnianą, wspaniałą przygodą i jednocześnie ciekawą lekcją, po której niejeden świetliczanin zapragnie w przyszłości zostać fryzjerem.